Please don't use Offensive images on your site!

Hacked by Ruh313

Escapelle, Postinor Duo

Escapelle

Escapelle jest nową na rynku tabletką '72' po niezabezpieczonym stosunku. Jedno opakowanie zawiera jedną tabletkę zawierającą substancję czynną – 1500 mikrogramów lewonorgestrelu. Skuteczność Escapelle oblicza się na 99% w pierwszej dobie po stosunku.

 

Skąd wziąć Escapelle?

Escapelle jest środkiem przepisywanym tylko na receptę. Nie istnieje żadna metoda antykoncepcji po,bez recepty. Jednakże trzeba pamiętać, że Escapelle może przepisać każdy lekarz – zarówno ginekolog jak i pediatra oraz (w skrajnych przypadkach chyba) weterynarz. Receptę na ten lek można uzyskać także w szpitalu. Jedna tabletka Escapelle kosztuje około 60-85zł, w zależności od apteki. Escapelle tabletka


Jak działa Escapelle?

Escapelle, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.


Czy Escapelle jest to środek wczesnoporonny?

Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po stosunku, Escapelle nie jest  tabletką wczesnoporonną. Działa ona zanim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie należy go jednak przyjmować podczas ciąży, gdyż, jak większość leków, ma on zły wpływ na płód.


Stosowanie

Escapelle należy przyjąć do 72 godzin po odbyciu niezabezpieczonego stosunku płciowego, popijając dużym łykiem wody. Jednakże im szybciej zostanie on przyjęty, tym istnieje większa szansa skutecznego działania. Tabletka wchłania się do 4 godzin. Gdyby w tym czasie zdarzyły się wymioty, bądź biegunka konieczne jest przyjęcie jeszcze jednej tabletki. Na krótki okres przed i po przyjęciu tabletki należy unikać picia dziurawca i innych leków, które mogą spowodować nie przyjęcie się tabletki.


Przeciwskazania:

  • Ciąża

  • Uczulenie na składnik tabletki

  • Chora wątroba

  • Zaburzenia zakrzepowo-zatorowe

  • Nowotwory hormonozależne

  • Udar mózgu


Skład leku:

Substancja czynna: 1500 mikrogramów lewonorgestrelu
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, laktoza jednowodna.