Please don't use Offensive images on your site!

Hacked by Ruh313

Escapelle, Postinor Duo

Escapelle

Escapelle jest nową na rynku tabletką '72' po niezabezpieczonym stosunku. Jedno opakowanie zawiera jedną tabletkę zawierającą substancję czynną – 1500 mikrogramów lewonorgestrelu. Skuteczność Escapelle oblicza się na 99% w pierwszej dobie po stosunku.

 

Skąd wziąć Escapelle?

Escapelle jest środkiem przepisywanym tylko na receptę. Nie istnieje żadna metoda antykoncepcji po,bez recepty. Jednakże trzeba pamiętać, że Escapelle może przepisać każdy lekarz – zarówno ginekolog jak i pediatra oraz (w skrajnych przypadkach chyba) weterynarz. Receptę na ten lek można uzyskać także w szpitalu. Jedna tabletka Escapelle kosztuje około 60-85zł, w zależności od apteki. Escapelle tabletka


Jak działa Escapelle?

Escapelle, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.


Czy Escapelle jest to środek wczesnoporonny?

Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po stosunku, Escapelle nie jest  tabletką wczesnoporonną. Działa ona zanim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie należy go jednak przyjmować podczas ciąży, gdyż, jak większość leków, ma on zły wpływ na płód.


Stosowanie

Escapelle należy przyjąć do 72 godzin po odbyciu niezabezpieczonego stosunku płciowego, popijając dużym łykiem wody. Jednakże im szybciej zostanie on przyjęty, tym istnieje większa szansa skutecznego działania. Tabletka wchłania się do 4 godzin. Gdyby w tym czasie zdarzyły się wymioty, bądź biegunka konieczne jest przyjęcie jeszcze jednej tabletki. Na krótki okres przed i po przyjęciu tabletki należy unikać picia dziurawca i innych leków, które mogą spowodować nie przyjęcie się tabletki.


Przeciwskazania:

 • Ciąża

 • Uczulenie na składnik tabletki

 • Chora wątroba

 • Zaburzenia zakrzepowo-zatorowe

 • Nowotwory hormonozależne

 • Udar mózgu


Skład leku:

Substancja czynna: 1500 mikrogramów lewonorgestrelu
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, laktoza jednowodna.
Ogólnie o tabletce po

Tabletki po stosunku zwane inaczej tabletki 72 po, antykoncepcja awaryjna bądź pigułki po są to środki, które zapobiegają ciąży w razie niezabezpieczonego stosunku.

Używane są wtedy, gdy metoda antykoncepcyjna zawiedzie, bądź takiej antykoncepcji w ogóle nie było. Nie można ich jednak używać częściej niż cztery razy w miesiącu. Musicie jednak pamiętać, że metoda ta powinna być stosowana tylko okazjonalnie, nie zaś jako zwykła antykoncepcja. Masz 72h

Działają one do 72 godzin po stosunku. Największą skuteczność osiągają do pierwszej doby (98%), potem skuteczność powoli maleje.

Na polskim rynku istnieją dwa środki, które zapobiegają niechcianej ciąży: Escapelle i Postinor Duo. Szczegółowe informacje o nich znajdziecie po prawej stronie. Tabletki te są jednak stosunkowo drogie. Jeśli nie macie wystarczającej ilości pieniędzy, możecie skorzystać z Metody Yuzpe – której opis także znajdziecie w menu.

 

Działanie tabletek po

Pigułki 72 po działają podwójnie. Otóż – gdy nie doszło jeszcze do owulacji, opóźniają one ten proces. Niezależnie od tego zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. Jeśli jednak do zapłodnienia już doszło – zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej.

 

Tabletki po przepisywane są wyłącznie na receptę – może Wam ją jednak wystawić każdy lekarz, także weterynarii. W metodzie tej najważniejszy jest czas, toteż gdy macie możliwość pojechania do szpitala – czy to w nocy, czy w majowy weekend – jedźcie. Czas działa tutaj na waszą niekorzyść.

Niestety jednak możecie się spotkać z odmową wystawienia recepty na ten preparat – część lekarzy błędnie uznaje go jako środek wczesnoporonny. Nie poddawajcie się! Jedźcie do następnego szpitala, bądź udajcie się do prywatnego ginekologa.

Gdy Twoją jedyną metodą antykoncepcji są prezerwatywy – proponujemy, byś od lekarza wzięła receptę na tabletkę po. Wykup ją i zawsze noś w portfelu. Dzięki temu, gdziekolwiek wyjedziesz, nie będziesz musiała martwić się o znalezienie lekarza, gdy pęknie Wam gumka.

 

Skutki uboczne

Tabletki po są potężnymi dawkami hormonów, które niestety powodują liczne skutki uboczne w organizmie. Większość z nich podana jest poniżej, wraz z częstotliwościami występowania. Należy pamiętać, że brak skutków ubocznych – nie oznacza tego, że tabletki nie działają. Jest to jedynie oznaka, że kobieta dobrze znosi przyjęty preparat – w takim wypadku powinnyście się cieszyć – a nie czegokolwiek obawiać.

 • Objawy występujące bardzo często (więcej niż 1 kobieta na 10):

  • krwawienie niezwiązane z miesiączką (występuje w przeciągu kilku dni od zażycia tabletki),

  • nudności, bóle podbrzusza,

  • zmęczenie.

 • Objawy występujące często (mniej niż jedna kobieta na 10, ale więcej niż na 100):

  • zawroty głowy,

  • wrażliwość piersi,

  • opóźnienie miesiączki o ponad 7 dni,

  • nieregularne krwawienie lub plamienie,

  • biegunka, wymioty (jeśli wystąpiły – zajrzyj do artykułu).

 • Objawy występujące bardzo rzadko:

  • wysypka, problemy z cerą.