Please don't use Offensive images on your site!

Hacked by Ruh313

Escapelle, Postinor Duo

Postinor duo

Postinor Duo

Postinor Duo jest jednym z pierwszych preparatów postkoitalnych na polskim rynku. Jego inne nazwy to – Pomen lub Postinor. W jednym opakowaniu znajdziesz dwie tabletki.

Skąd wziąć Postinor Duo?

Postinor Duo jest lekiem przepisywanym tylko na receptę. Nie istnieje żadna metoda antykoncepcji po, którą możesz otrzymać bez recepty. Musisz pamiętać, że Postinor Duo może przepisać każdy lekarz – zarówno ginekolog, jak i pediatra, oraz (chyba w skrajnych przypadkach) weterynarz. Receptę na ten lek możesz uzyskać także w szpitalu. Opakowanie Postionru Duo kosztuje w zależności od apteki od 50 do 85zł.

Jak działa Postinor Duo?

Postinor Duo, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ewentualnemu zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.

Czy Postinor Duo jest to lek wczesnoporonny?

Wbrew wszelkim teoriom przeciwników antykoncepcji po, Postinor Duo nie jest lekiem wczesnoporonnym. Działa ona za nim zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Tabletka przyjęta za późno (gdy już to się stanie) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie należy go jednak przyjmować podczas ciąży, gdyż jak większość leków ma on zły wpływ na płód.

Stosowanie

W każdym opakowaniu Postinoru Duo znajdziesz dwie tabletki. Pierwszą z nich musisz przyjąć do 72 godzin po odbyciu niezabezpieczonego stosunku płciowego, popijając dużym łykiem wody. Drugą tabletkę połknij 12 godzin po pierwszej (jeśli wzięłaś tabletkę do godziny od stosunku – nie musisz połykać drugiej tabletki). Tabletki te wchłaniają się do 4 godzin. Gdyby w tym czasie zdarzyły się u Ciebie wymioty, bądź biegunka konieczne jest przyjęcie jeszcze jednej tabletki. Na krótki okres przed i po przyjęciu tabletek unikaj picia dziurawca i innych leków, który może spowodować nie przyjęcie się tabletki. W jednym cyklu Postinor Duo, można przyjąć maksymalnie 4 razy.

 

Przeciwskazania:

  • Ciąża

  • Uczulenie na skład tabletki

  • Chora wątroba

  • Zaburzenia zakrzepowo-zatorowe

  • Nowotwory hormonozależne

  • Udar mózgu

Ogólnie o tabletce po

Tabletki po stosunku zwane inaczej tabletki 72 po, antykoncepcja awaryjna bądź pigułki po są to środki, które zapobiegają ciąży w razie niezabezpieczonego stosunku.

Używane są wtedy, gdy metoda antykoncepcyjna zawiedzie, bądź takiej antykoncepcji w ogóle nie było. Nie można ich jednak używać częściej niż cztery razy w miesiącu. Musicie jednak pamiętać, że metoda ta powinna być stosowana tylko okazjonalnie, nie zaś jako zwykła antykoncepcja. Masz 72h

Działają one do 72 godzin po stosunku. Największą skuteczność osiągają do pierwszej doby (98%), potem skuteczność powoli maleje.

Na polskim rynku istnieją dwa środki, które zapobiegają niechcianej ciąży: Escapelle i Postinor Duo. Szczegółowe informacje o nich znajdziecie po prawej stronie. Tabletki te są jednak stosunkowo drogie. Jeśli nie macie wystarczającej ilości pieniędzy, możecie skorzystać z Metody Yuzpe – której opis także znajdziecie w menu.

 

Działanie tabletek po

Pigułki 72 po działają podwójnie. Otóż – gdy nie doszło jeszcze do owulacji, opóźniają one ten proces. Niezależnie od tego zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom. Jeśli jednak do zapłodnienia już doszło – zapobiegają one zagnieżdżeniu się komórki jajowej.

 

Tabletki po przepisywane są wyłącznie na receptę – może Wam ją jednak wystawić każdy lekarz, także weterynarii. W metodzie tej najważniejszy jest czas, toteż gdy macie możliwość pojechania do szpitala – czy to w nocy, czy w majowy weekend – jedźcie. Czas działa tutaj na waszą niekorzyść.

Niestety jednak możecie się spotkać z odmową wystawienia recepty na ten preparat – część lekarzy błędnie uznaje go jako środek wczesnoporonny. Nie poddawajcie się! Jedźcie do następnego szpitala, bądź udajcie się do prywatnego ginekologa.

Gdy Twoją jedyną metodą antykoncepcji są prezerwatywy – proponujemy, byś od lekarza wzięła receptę na tabletkę po. Wykup ją i zawsze noś w portfelu. Dzięki temu, gdziekolwiek wyjedziesz, nie będziesz musiała martwić się o znalezienie lekarza, gdy pęknie Wam gumka.